Dnes je Štvrtok 02.07.2020 , meniny má Berta 

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobrý deň prajem! Chystám sa Vám doniest povinné výtlačky novej knižky ktorá vyšla vo vydaní OZ Bratislavské rožky. Chcem sa opýtať, od kedy do kedy cez deň tak môžem urobiť? Ďakujem!
Dátum: 01.07.2020 15:56
Prijmite prosím naše poďakovanie za Vašu ochotu doručiť osobne do
Univerzitnej knižnice v Bratislave povinný výtlačok.


Knižný výtlačok môžete doručiť po celý pracovný týždeň v čase  8:30 hod. - 15:00 hod.:

  1. priamo do rúk pracovníčke Oddelenia doplňovania kníh,

    alebo
  2. odovzdať povinný výtlačok do podateľne UKB.


V prípade, že zvolíte variantu č.2, odovzdanie povinného výtlačku 
do podateľne UKB,  prosím o priloženie dokladu,  v ktorom sa budú
nachádzať nasledujúce vyšpecifikované údaje:- meno a priezvisko dodávateľa,

- adresa dodávateľa,

- názov knižného titulu,

- počet odovzdaných exemplárov titulu,

- dátum,

- podpis.Doklad je potrebný  z dôvodu internej evidencie ODK o doručení zásielky.Ďakujem za pochopenie.
 
Dobrý den, chcela by som sa opyýtať ako je to momentálne so studovnami? V otvaracích hodinách je napísana modrá studovna, ale neviem co to znamena. Dakujem pekne za odpoved
Dátum: 22.06.2020 10:53
Aaktuálne majú používatelia možnosť navštíviť Lisztovu záhradu alebo Modrú študovňu, kde sú dostupné študijné miesta. Ostatné priestory sú zatiaľ pre používateľ nedostupné. Hneď ako budú sprístupnené ďalšie priestory pre používateľov, budeme o tom informovať na stránke UKB.
 
Dobry den, ako je to s vypozicanymi knihami, ktorych lehota na vratenie vyprsala kym bola kniznica zatvorena? neviem tuto informaciu najst na vasej stranke. O kolko sa predlzuje cas na vratenie? Dakujem
Dátum: 06.06.2020 12:32
Dobrý deň,
keď ste nedosiahli počet predĺžení výpožičnej lehoty 3, môžete si aktuálne predĺžiť výpožičnú lehotu priamo na Vašom konte po prihlásení sa do Katalógu UKB.
V prípade, že ste už dosiahli povolený počet predĺžení, je potrebné dokumenty prísť vrátiť. Keď o knihy nežiada iný používateľ, môžete si ich znovu vypožičať, keď máte záujem.
Vrátenie bez poplatkov za omeškanie je možné do 30. júna.
 
Prosim mail na Medzikniznicnu sluzbu, lebo nikdy neberu telefon. Vdaka
Dátum: 04.06.2020 21:48
Dobrý deň
kontakt na medziknižničnú výpožičnú službu je mvs@ulib.sk.
 
Dobrý deň chcela, rada by som sa opýtala, kde si môžem skontrolovať koľko a aké knihy mám momentálne vypožičané?
Dátum: 30.05.2020 16:17
Po prihlásení sa do Katalógu UKB si môžete zobraziť Vaše konto, kde vidíte prehľad vypožičaných dokumentov; dokumentov, ktoré máte pripravené na vyzdvihnutie alebo počet  rezervovaných dokumentov, ktoré ešte nemáte pripravené na vyzdvihnutie.
 
Dobrý deň, chcela by som sa informovať o možnosti vrátenia kníh (presnejšie 2 knihy) prostredníctvom pošty. Vzhľadom na pandémiu a na to, že by som musela do BA pricestovať vlakom a v rámci mesta sa premávať MHD, bolo by zrejme vhodnejšie vyriešiť vrátenie poštou. Ak by bolo možné aj toto riešenie, na akú adresu je potrebné knihy poslať? Vopred Vám ďakujem za odpoveď a pomoc. S pozdravom M. Hudecová
Dátum: 29.05.2020 12:01
Dobrý deň,
môžete ich samozrejme poslať poštou formou poistného balíka na adresu knižnice:

Univerzitná knižnica v Bratislave,
Vrátenie kníh ,
Michalská 1, 814 17 Bratislava.
 
Dobrý deň, rád by som sa Vás opýtal, či by bolo možné postupovať nasledovne v mojej situácii, popr. ako by som mal. Som denný študent, pričom nepochádzam z Bratislavy (bývam v Prievidzi). Ešte pred uzatvorením knižnice som si vypožičal dve knihy. Ako ste nás aj informovali, tak počas uzatvorenia knižnice nebudete vymáhať pokuty z dlhšieho vypožičania. V mojom prípade, vychádzam z predpokladov, nebude možné prísť do Bratislavy a vrátiť knihy po možnom opätovnom otvorení knižnice počas najbližších mesiacov (aspoň do septembra). Na druhej strane som si vedomí toho, že je to možné, avšak mi nepríde ekonomické, aby som zaplatil na doprave viac ako za niekoľko mesačnú pokutu. Nemám v úmysle knihy držať dlhšie ako to je potrebné aj po opätovnom otvorení knižnice. Preto si myslím, že vhodná alternatíva by mohla byť zaslanie kníh prostredníctvom Slovenskej pošty (na vlastné náklady). Ak by to bolo možné, prosím poskytnite mi dodatočné informácie ako by som mal postupovať. Ďakujem vopred za pochopenie S pozdravom
Dátum: 07.05.2020 22:08
Dobrý deň,

V prípade, že nemôžete prísť osobne vrátiť knihy, v tejto mimoriadnej situácií a aj po otvorení knižnice, môžete knihy poslať poisteným balíkom na adresu knižnice:

Univerzitná knižnica v Bratislave
Vrátenie kníh
Michalská 1
814 17 Bratislava

Poplatky sa neúčtujú od 10.3.2020 a nebudú účtované aj niekoľko dní po otvorení knižnice.

Mgr. Kristína Brunnerová
vedúca Oddelenia absenčných výpožičiek
 
Dobrý deň, chcem vás poprosiť či mi neviete poskytnúť ISBN knihy Samuel Flagg Bemis: The United States as a World Power, rok vydania 1950, vydavateľ H.Holt, New York. Tento zdroj som použila v diplomovej práci, no zabudla som si odpísať ISBN, ktoré teraz neviem nikde zohnať.
Dátum: 06.05.2020 13:18
Dobrý deň,

uvedený dokument nemá ISBN.

S pozdravom

Gyalogová
Odbor knižnično-informačných systémov
 
Dobrý deň,rád by som sa spýtal či nemáte náhodou nejaké informácie kedy by sa mali otvoriť knižnice
Dátum: 20.04.2020 08:41
Dobrý deň, na základe príkazu nášho zriaďovateľa, Ministerstva kultúry SR
ohľadom koordinácie obmedzení a opatrení proti šíreniu koronavírusu
COVID-19 je Univerzitná knižnica v Bratislave do odvolania pre verejnosť zatvorená. Hneď ako bude známy termín otvorenia knižnice, budeme Vás o tom informovať na hlavnej stránke knižnice.
 
Dobrý deň, v periodiku PROFIT (ISSN 1212-3489) z 26. 2. 1996 sa nachádza článok "Nový sprievodca pri hľadaní našich koreňov". Môžete mi, prosím, napísať meno autora/autorky, upresniť ročník, číslo a strany tohto príspevku? Ďakujem. S úctou, Jozef M. Rydlo
Dátum: 25.03.2020 09:12
Dobrý deň, na základe Príkazu ministerky kultúry SR č. 6/2020 zo dňa 24. 3. 2020, ohľadom koordinácie obmedzení a opatrení proti šíreniu koronavírusu COVID-19 na území SR, je  UKB do odvolania pre verejnosť zatvorená.  Nie je možné zadávať žiadanky na objednanie dokumentov z knižničných skladov UKB. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Po otvorení knižnice budú opätovne sprístupnené všetky služby.
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: Aktualizované 18.05.2020 15:15  Tlačiť Hore

Subpage right banner