Dnes je Utorok 03.05.2016, meniny má Galina

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobrý deň. Zaujala ma jedna prednáška, ktorú robíte v priestoroch knižnice. Treba si miesto na nej rezervovať a aký je poplatok ? Ďakujem za odpoveď. Silvia
Dátum: 27.04.2016 15:13
Podujatia, ktoré knižnica pripravuje pre verejnosť sú voľne prístupné a návštevníci neplatia žiaden poplatok.
 
Hľadám časopis Ľudová tvorivosť 1962 č2
Dátum: 21.03.2016 12:36
Ttitul máme v našom knižničnom fonde. Ročník 12 (1962) máme len so signatúrou S.C.2068. Titul si môžete objednať prostredníctvom naskenovaného lístkového katalógu http://listky.ulib.sk/periodika/. Pri vyhľadávaní a objednávaní viazaných periodík Vám pomôžu konzultanti v informačnom pulte na prízemí knižnice.
 
Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadom prezerania časopisov. Vo vašej knižnici nie som registrovaná a potrebovala by som si prezrieť časopisy Eva, Slovenka a Madam Eva z rôznych rokov. Išlo by jednu alebo dve návštevy knižnice. Je to možné? Ak áno, akým spôsobom? Za odpoveď vopred ďakujem
Dátum: 14.03.2016 13:12
Služby poskytujeme registrovaným používateľom, je potrebné prísť osobne do knižnice Ventúrska 11 http://www.ulib.sk/sk/ako-nas-najdete/ a zaregistrovať sa. Pri návšteve knižnice predložíte platný občiansky preukaz a prípadne čipovú kartu vydanú iným subjektom (akceptujeme čipové karty ISIC, ITIC a iné čipové karty vydané knižnicami, vysokými a strednými školami). Môžete využiť aktiváciu, prípadne vystavenie identifikačnej karty a jej aktiváciu na dobu 7 dní podľa platného Cenníka služieb a poplatkov http://www.ulib.sk/sk/cennik/.
Všetky tituly máme v našom knižničnom fonde, ročníky 2013 až 2016 sa nachádzajú v čitárni periodík na 2. poschodí, staršie ročníky sú zviazané a objednávajú sa zo skladu. Slovenku a Madam Eva objednáte pomocou elektronického katalógu, staršie ročníky periodika Eva (s vročením pred rokom 2009) budete môcť objednať prostredníctvom naskenovaného lístkového katalógu periodík http://listky.ulib.sk/periodika/. Pri objednaní periodík Vám pomôžu konzultanti v čitateľských katalógoch.
 
Dobrý deň chcela by som sa opýtať,mala by som záujem prezrieť si časopisy Mlade rozlety z roku 1991.Dáte mi priamo adresu kam sa možem obrátiť?Ďakujem s pozdravom Petra
Dátum: 14.03.2016 09:08
Sslužby poskytujeme registrovaným používateľom, je potrebné prísť osobne do knižnice Ventúrska 11 http://www.ulib.sk/sk/ako-nas-najdete/ a zaregistrovať sa. Môžete využiť predregistráciu. Na našej adrese www.ulib.sk je k dispozícii aj predregistračný formulár. Pri najbližšej návšteve knižnice je potrebné aktivovať Vašu predregistráciu, predložiť platný občiansky preukaz a prípadne čipovú kartu vydanú iným subjektom (akceptujeme čipové karty ISIC, ITIC a iné čipové karty vydané knižnicami, vysokými a strednými školami). Cena registrácie je na základe platného Cenníka služieb a poplatkov http://www.ulib.sk/sk/cennik/.
Titul, ktorý hľadáte (signatúra 26.B.5354) si budete môcť objednať prostredníctvom naskenovaného lístkového katalógu periodík http://listky.ulib.sk/periodika/. Pri objednaní titulu Vám pomôžu konzultanti v čitateľských katalógoch.
 
Dobrý deň, nejde mi vaša stránka ulib.sk - a prihlásenie do konta. Odkazuje ma to na error a problemy so strankou, ktorú udajne mate.
Dátum: 08.03.2016 08:52
Automatizovaný knižničný systém mal technický problém, ktorý bol počas doobedia odstránený.
 
dobrý večer, chcem sa spytať, ci poskytujete odpovede - službu aj v takejto forme: potrebujem do bakalarskej prace použiť číslo ISBN z knižky, ktorú som si u vás zapožičala pred par mesiacmi. Ukončujem prácu, ale neuvedomila som si, že si potrebujem opisať aj toto ISBN číslo. Vzhladom na kratkost casu - nemožem si ich znovu zapožičat. Potrebujem len to číslo. Moja otázka znie, či mi ho mozete poskytnut aj takto - touto formou. Jedná sa o knihy: - Radičová I., Sociálna politika. r. 2002 - Stanek V. et al. Sociálna politika. r. 2006 dakujem velmi pekne za pomoc.
Dátum: 01.03.2016 14:27
Pri vyhľadávaní dokumentov v elektronickom katalógu UKB alebo súbornom katalógu slovenských knižníc "Slovenská knižnica" je súčasťou bibliografického záznamu aj
medzinárodné identifikačné číslo ISBN.
 
Dobrý deň, môžeme vám darovať nové knihy?
Dátum: 11.02.2016 15:29
Dobrý deň, Vašu otázku som postúpila vedúcej oddelenia doplňovania kníh, pani Mgr. Silvii Uhliarovej, ktorá sa s Vami skontaktuje.
 
Dobrý deň, kde sa prihlasujem do svojho profilu keď si chcem objednat knihy na požičanie? Strašne neprehľadná stránka je toto, malé písmená, hrozný design. Ďakujem
Dátum: 10.02.2016 15:58
Dobrý deň, na úvodnej stránke našej knižnice www.ulib.sk kliknete na hornej lište na katalóg UKB. Po otvorení elektronického katalógu je na na hornej lište vľavo prihlásenie a pod nim pomoc. Po kliknutí na prihlásenie vpíšete do prvej kolónky číslo vašej čipovej karty a do druhej kolónky heslo - deň, mesiac, rok narodenia v tvare DDMMRRRR a iniciálky mena a priezviska (veľké písmená bez diakritiky) - všetko spolu).
 
Dobrý deň , rada by som sa informovala či je možné u Vás vypracovanie rešeršu na tému diplomovej práce " Etické dilemy rodičovstva žien pracujúcich v sex biznise". Ak áno , koľko to stojí. Som externá študentka na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a kde by som sa mohla pre jeho vypracovanie prísť. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň praje Vlasta Furková.
Dátum: 12.02.2016 14:55
Rešerš – zoznam literatúry na danú tému robia používatelia za asistencie zamestnancov knižnice vo všeobecnej študovni z licencovaných ako aj voľne prístupných zdrojov. Je potrebné prísť osobne do všeobecnej študovne, 1. poschodie. Služba nie je spoplatnená.
 
Dobrý deň, prosím Vás, dnes mi prišla pokuta za 3 knihy za dnešný deň, ale nedostala som žiadny mail dopredu, že si mám knihy predĺžiť, lebo im čoskoro vyprší výpožičná doba. Doteraz mi vždy chodil automaticky generovaný mail o tom, že si mám knihy predĺžiť pár dní dopredu. Chcela by som sa uistiť, že mi tieto maily budú v budúcnosti chodiť. Ďakujem.
Dátum: 08.02.2016 09:13
Dobrý deň,
po overení 1. februára o 6:10 ráno Vám išlo e-mailom upozornenie pred vypršaním výpožičnej lehoty.
Odosielateľom e-mailu bola adresa pozic@ulib.sk, predmetom e-mailu bolo Upozornenie UKB.
Overte si, či Upozornenie neskončilo náhodou v Spame, to môže byť dôvod, že ste ho nečítali.
Zasielanie Upozornení a Upomienok bude pokračovať aj v nasledujúcom období, aj keď podľa Knižničného poriadku článok 18 bod 1 knižnica nie je povinná zasielať upozornenia ani upomienky používateľom.
Mgr. Veronika Gyalogová, Odbor knižnično-informačných systémov
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 07.12.2015 11:21  Tlačiť Hore