Dnes je Utorok 16.09.2014, meniny má Ľudmila

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobry den, chcem sa spytat,ci kniznica UK prijima darovane knihy. Ide o odbornu literaturu, manazment. Posielam linky na tituly http://www.amazon.fr/Global-Diversity-Customers-Engaging-Employees/dp/190483826X http://www.amazon.com/Working-GlobeSmart-People-Business-Borders/dp/1904838251 http://www.amazon.fr/The-3m-Way-Innovation-Balancing/dp/4770024762
Dátum: 11.09.2014 15:07
Dobrý deň pani Mercier.
Univerzitná knižnica v Bratislave môže prijať knihy do daru, pri výbere titulov však zohľadňuje najmä profiláciu a aktuálnosť knižničného fondu. Akvizičná komisia posúdila Vašu ponuku a vybrala dva tituly: Working GlobeSmart ... a Global Diversity ....
Knihy je možné priniesť do UKB osobne na oddelenie doplňovania kníh alebo poslať poštou na adresu Univerzitná knižnica v Bratislave, Michalská 1, 81417 Bratislava, prípadne nám dajte vedieť Váš návrh.
Ďakujeme, že ste sa s ponukou obrátili na našu knižnicu, knihy budú zaradené do knižničného fondu a budú k dispozícii širokej čitateľskej verejnosti.
S pozdravom
Mgr. Nataša Beláčiková
vedúca oddelenia doplňovania kníh
02 20466 430
 
dobrý den, ake su otvaracie hodiny univerzitnej kniznici pri michalskej brane v septembri 2014? dakujem
Dátum: 02.09.2014 10:53
Dobrý deň, prevádzkové hodiny sú uverejnené na stránke knižnice, konkrétne na adrese: http://www.ulib.sk/sk/prevadzkove-hodiny/.
Požičovňa, študovne, voľný výber, čitateľské katalógy (vstup z Ventúrskej 11) sú otvorené spravidla od 9,00 do 21,00. Výnimka je pondelok - knižnica je otvorená od 12,.00-21,00 a sobota 9,00 -15,00.
 
Dobrý deň, chcela by som vedieť či máte v knižnici knihu: Velká kniha barev od Jany Dannhoferovej. Rok vydania: 2012, vydavateľstvo: computer press. Za odpoveď ďakujem.
Dátum: 25.08.2014 13:27
Dobrý deň, Univerzitná knižnica v Bratislave nemá vo svojom fonde titul, ktorý Vás zaujíma. Knihu má v Bratislave vo svojom fonde Ústredná knižnica Slovenskej akadémie vied. Titul je momentálne dostupný.
 
Prosim Vas, hladam CD 1 a 2 Julius Satinsky: Cucoriedkaren.Ak tieto CD vlastnite vo fonde, ako sa daju pozicat? Dakujem za odpoved dakujem za odpoved, palo rovensky
Dátum: 25.08.2014 11:34
Vážený pán Rovenský, titul: Satinský, Július, 1941-2002
Čučoriedkáreň : [Julo Satinský v Rádiu Okey] / [texty] Július Satinský ; [hudba] Roman Ferianc. Bratislava : Forza Music , 2003
- 1 kompaktná platňa (55 min.) máme v našom knižničnom fonde, konkrétne v hudobnom kabinete. Vzhľadom k tomu, že ide o zvukový dokument, môže sa požičať len na prezenčné štúdium.
Vo vydavateľstve Ikar vyšli v roku 2002 a 2003 prvý a druhý zväzok knihy, tieto sa môžu požičať aj absenčne.
 
Dobry den potrebovala by som knihu od Konrada Lorenza zaklady etologie, mate je u Vas? Dakujem za odpoved. Prajem pekny den
Dátum: 25.08.2014 10:56
Dobrý deň, v našom knižničnom fonde máme 2 exempláre titulu, ktorý potrebujete na štúdium. Jeden exemplár je momentálne vypožičaný, druhý exemplár je prístupný na prezenčné štúdium na 1. poschodí vo voľnom výbere, signatúra 591.5 L869
 
Chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť o odpoveď na nasledovnú otázku ak by som chcel prefotiť všetky čísla kultúrneho dvojtýždenníka PANORÁMA bolo by to možné a koľko by som za túto akciu zaplatil ? Veľmi pekne Vám ďakujem a ostávam S úctou
Dátum: 23.07.2014 14:49
Vážený pán Rievaj, v katalógu som našla viacej titulovperiodík s názvom Panoráma. Mohli by ste prosím upresniť Vašu požiadavku? Napr. roky vydania, alebo niektoré z vydavateľských údajov.
 
Pekný deň, hľadám preklad Belovych Notícií, ale nemám úspech. Viete mi poradiť, ide mi hlavne o Nitriansku časť. Sabo
Dátum: 24.06.2014 16:24
Dobrý deň, posielam Vám odpoveď Dr. Kláry Mészárosovej, vedúcej kabinetu rukopisov, starých a vzácnych tlačí.

Z Belových Notitií nateraz vyšli čiastočné preklady o Bratislave, Sv. Jure a Turčianskej župy. Vyšli texty, ktoré pôvodne ostali v rukopise, teda neboli v 18. storočí vytlačené, a to stolice: Orava, Trenčín, Zemplín, Uh a objavili sa aj krátke príležitostné preklady z jeho tvorby, ale preklad Nitrianskej stolice nepoznám.
Viem, že toho času pracuje kolektív na preklade Notitií, ale nemám informácie, že v akom poradí a v akom rozsahu prekladajú jednotlivé zväzky. Žiaľ, nemám bližšie informácie ani o stave prác. Ak idú podľa pôvodného poradia zväzkov, tak Nitrianska stolica je až v štvrtom zväzku, teda mala by byť až na konci, ale zdôrazňujem, že nemám aktuálne informácie o stave projektu.
Samozrejme, čitatelia majú v Kabinete rukopisov, starých a vzácnych tlačí k dispozícií originál, ktorý môžu študovať v pôvodnom latinskom jazyku.

PhDr. Klára Mészárosová
Kabinet rukopisov, starých a vzácnych tlačí
Univerzitná knižnica Bratislava
 
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či v ponuke máte aj túto knihu : CAVENDISH Richard, Svet duchu a nadpřirozena - Od kontinentu ke kontinentu, cesta za okultními, nevysvětlitelnými a záhadnými jevy z celého světa. Vydavateľstvo Knižný klub, myslím z roku 1997 alebo 1995. Prípadne mi prosím poraďte, kde tú knihu môžem nájsť. Veľmi budem vďačná za odpoveď.
Dátum: 24.06.2014 15:29
Dobrý deň, naša knižnica nemá tento titul vo svojom fonde. Nenašla som záznam ani v súbornom katalógu - v slovenskej knižnici. Bibliografický záznam z Národní knihovny ČR som Vám priamo poslala z knižničného systému Aleph.
Obráťte sa na oddelenie medziknižničnej výpožičnej služby, kde preveria, či titul nemá ešte niektorá knižnica mimo súborného katalógu - slovenská knižnica, alebo Vám titul požičajú z Českej republiky za poplatok.
 
Dobrý deň, som na tejto stránke prvý krát v snahe vyhľadať niektoré sci-fi / fantasy tituly, ktoré vyšli zrejme len v českom (slovenskom zatiaľ nie) preklade. Jedná sa napríklad o Ender's Game (Orson Scott Card), Interview with the Vampire (Anne Rice) a iné. Nakoľko som žiadny zo spomínaných titulov nenašiel, zaujímalo by ma či máte tieto knihy v knižnici a ak nie, či existuje nejaká možnosť ako sa k týmto knižným titulom dostať tu v Bratislave. Vopred ďakuejem za odpoveď.
Dátum: 12.06.2014 21:35
Dobrý deň, od autora Card máme 1 titul v angličtine a od autorky A. Rice 1 titul v španielčine. Preklady z angličtiny vyšli v češtine a má v knižničnom fonde napr. aj Mestská knižnica
 
Dobry den, objednal som si cez listkovy katalog periodik vybrane tituly dnes rano ale prist do kniznice mozem az na druhy den. Chcem sa spytat ako dlho su dostupne pre vypozicku, resp po akom dlhom case po nevyzdvihnuti sa vracaju naspat do skladu?
Dátum: 21.05.2014 17:12
Dobrý deň, podľa Knižničného poriadku UKB http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/vypozicny-poriadok.html je používateľ povinný prevziať si objednaný dokument osobne do šiestich kalendárnych dní.
V prípade, že v tomto termíne nebudete môcť z vážnych dôvodov prísť študovať objednané dokumenty, môžete požiadať o predĺženie tejto výpožičnej lehoty mailom - viazper@ulib.sk, alebo telefonicky tel. 02 20466354
Objednané periodiká budete mať pripravené na 2. poschodí pri pulte viazané periodiká.
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 24.02.2014 14:29  Tlačiť Hore

Detailyx