Dnes je Štvrtok 11.02.2016, meniny má Dezider

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobrý deň, môžeme vám darovať nové knihy?
Dátum: 11.02.2016 15:29
Dobrý deň, Vašu otázku som postúpila vedúcej oddelenia doplňovania kníh, pani Mgr. Silvii Uhliarovej, ktorá sa s Vami skontaktuje.
 
Dobrý deň, kde sa prihlasujem do svojho profilu keď si chcem objednat knihy na požičanie? Strašne neprehľadná stránka je toto, malé písmená, hrozný design. Ďakujem
Dátum: 10.02.2016 15:58
Dobrý deň, na úvodnej stránke našej knižnice www.ulib.sk kliknete na hornej lište na katalóg UKB. Po otvorení elektronického katalógu je na na hornej lište vľavo prihlásenie a pod nim pomoc. Po kliknutí na prihlásenie vpíšete do prvej kolónky číslo vašej čipovej karty a do druhej kolónky heslo - deň, mesiac, rok narodenia v tvare DDMMRRRR a iniciálky mena a priezviska (veľké písmená bez diakritiky) - všetko spolu).
 
Dobrý deň, prosím Vás, dnes mi prišla pokuta za 3 knihy za dnešný deň, ale nedostala som žiadny mail dopredu, že si mám knihy predĺžiť, lebo im čoskoro vyprší výpožičná doba. Doteraz mi vždy chodil automaticky generovaný mail o tom, že si mám knihy predĺžiť pár dní dopredu. Chcela by som sa uistiť, že mi tieto maily budú v budúcnosti chodiť. Ďakujem.
Dátum: 08.02.2016 09:13
Dobrý deň,
po overení 1. februára o 6:10 ráno Vám išlo e-mailom upozornenie pred vypršaním výpožičnej lehoty.
Odosielateľom e-mailu bola adresa pozic@ulib.sk, predmetom e-mailu bolo Upozornenie UKB.
Overte si, či Upozornenie neskončilo náhodou v Spame, to môže byť dôvod, že ste ho nečítali.
Zasielanie Upozornení a Upomienok bude pokračovať aj v nasledujúcom období, aj keď podľa Knižničného poriadku článok 18 bod 1 knižnica nie je povinná zasielať upozornenia ani upomienky používateľom.
Mgr. Veronika Gyalogová, Odbor knižnično-informačných systémov
 
Dobrý deň, som pracovníčka Tanečného divadla Ifjú Szivek a robíme kontrolu v archíve a našli sa staré zbierky zákonov od r. 1991- 2003 a malé Českoslovesnké encyklopédie od 1 .vydania až po 6. vydanie. A moja otázka je či by sa tieto knihy nemohli odovzdať do vašej knižnice, pretože je veľká škoda ich vyhodiť. Za vašu odpoveď vám vopred ďakujem.
Dátum: 28.01.2016 12:57
Vašu otázku som postúpila kolegyniam v oddelení doplňovania kníh a v oddelení periodík, ktoré sa s Vami priamo spoja.
 
Dobrý deň, Knižnica MedialINFO je zaradená do „Licencované e-pramene“. Zdá sa, že zatiaľ je prístupná „demo verzia“, keďže ku všetkým zoskenovaným dokumentom, ktoré sú uvedené v „zozname zoskenovaných dokumentov“ sa mimo UKB nedá dostať. V tejto súvislosti mám niekoľko otázok: 1, Kedy sa čitatelia UKB budú môcť prezrieť VŠETKY zoskenované dokumenty z MedialINFO mimo UKB? 2, Kto obmedzil prístup k dokumentom mimo UKB? Je na to právny dôvod? Ďakujem za odpoveď.
Dátum: 26.01.2016 13:11
1. V zmysle znenia autorského zákona SR môže knižnica verejne sprístupňovať len dokumenty ktorých autor je 70 rokov po smrti.

2. Môžem však ubezpečiť, že zamestnanec konal správne a v zmysle platnej legislatívy SR.

Mgr. Tomáš Fiala
vedúci odboru digitalizácie
 
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné stornovať predĺženie vypožičania kníh, vzhľadom na to, že som si myslela, že termín predĺženia sa automaticky predĺži až od posledného dňa, do kedy som knihy mohla mať požičané. Avšak termín sa automaticky predĺžil odo dňa, kedy som o predĺženie požiadala. Ďakujem.
Dátum: 21.01.2016 18:18
Dobrý deň, žiaľ, nie je možné stornovať predĺženie výpožičnej lehoty vypožičaných dokumentov.
 
Dobrý deň, 12.1.2016 som zadal požiadavku na zaslanie skenu na môj mail jednej strany z denníka Pravda , ktorý vyšiel 16.5.1973, číslo vydania 54. článok mál názov Papagájové umenie. Autor Andrej Plávka. Zatiaľ som sken strany nedostal. Môžete mi napísať, kedy sken zašlete? Ďakujem a prajem pekný deň.
Dátum: 14.01.2016 15:38
Dobrý deň,
skeny boli dnes 14.1.2016 zaslané na Váš e-mail.
Mgr. Veronika Gyalogová
Odbor knižnično-informačných systémov
 
Dobry den, mala by som zaujem o medzikniznicnu vypozicku titulu Russkaja frazeologija autorky Veronika Telija. Podla mojho vyhladavania je najblizsie v Cechach. Co musim urobit, aby som si ju cez Vas mohla pozicat a kolko to bude stat? Dakujem.
Dátum: 13.01.2016 16:25
Vážená pani Kmecová,
preverili sme dostupnost ziadaneho titulu "Russkaja frazeologija" autorky Veronika Telija (1996), bohuzial, nenachadza sa vo fonde ziadnej slovenskej kniznice. Je potrebne publikaciu objednat prostrednictvom MMVS v Narodni knihovne v Prahe, ako ste napokon uz sama zistili. Na stranke Univerzitnej kniznice v Bratislave je na pravej strane ikona Sluzby, po otvoreni priblizne v strede - Medzikniznicna vypozicna sluzba - dalej- Vstup do Portalu MVS - prihlasite sa svojim heslom a vyplnte formular (Knihy ostatne). Cena za vypozicku knihy z Narodni knihovny CR je 9,60€ . Ak by ste mali nejaky problem, zastavte sa na 2.posch. v nasom oddeleni MVS, vsetci kolegovia Vam radi poradia pri vyplneni Vasej poziadavky. Ak mate este dalsie otazky k uvedenej objednavke, obratte sa prosim priamo na kolegynu Elisku Klimentovu, ktora sa bude Vasou objednavkou zaoberat. Cislo tel.:02/20466364, e- mail : eliska.klimentova@ulib.sk.
Tesime sa na Vasu navstevu. Marta Zahradnikova, veduca oddelenia MVS UKB
 
Dobrý deň,účtujú sa poplatky z omeškania aj za dni počas ktorých je knižnica zatvorená? (a teda knihy nie je možné vrátiť) Vďaka za odpoveď.
Dátum: 04.01.2016 13:28
Vážený pán Demko, poplatky z omeškania sa počas dní, kedy je knižnica zatvorená, neúčtujú.
 
Chcel by som sa spýtať, či je možné v knižnici prezenčne študovať technické normy. Ďakujem za odpoveď.
Dátum: 01.12.2015 12:41
Vážený pán Zeleník, Univerzitná knižnica v Bratislave neuchováva v svojom knižničnom fonde normy. Odporúčam Vám navštíviť Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), Lamačská cesta 8/A 811 04 Bratislava, http://www.cvtisr.sk/sk/kontakty.html?page_id=398 , konkrétne študovňu špeciálnej literatúry, kde sa sprístupňujú technické normy (ČSN do roku 1992), slovenské (STN od roku 1993 ) a rakúske od roku 1991.
Bližšie informácie nájdete na webovej adrese:
http://www.cvtisr.sk/cvti-sr-vedecka-kniznica/specializovana-vedecka-kniznica/informacne-zdroje/normy.html?page_id=556
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 07.12.2015 11:21  Tlačiť Hore

Detailyx