Dnes je Nedeľa 25.01.2015, meniny má Gejza

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobrý deň, mala by som záujem o staré výtlačky slovenských denníkov a časopisov z roku 1985, vlastní knižnica archív takýchto publikácií? Ďakujem vopred za odpoveď, Oravcová
Dátum: 21.01.2015 16:30
Vážená pani Oravcová, Univerzitná knižnica v Bratislave má právo povinného výtlačku a získava z tohto z tohto titulu jeden, alebo dva exempláre všetkých periodík, ktoré vychádzajú na území Slovenskej republiky a do rozdelenia Československa aj z územia celého Československa. Všetky tieto periodiká sa viažu, uchovávajú a dajú požičať na prezenčné štúdium.
Ak by ste chceli vedieť, ktoré periodiká vychádzali na Slovensku v roku 1985, bolo by potrebné to vyhľadať v Slovenskej národnej bibliografii, Séria B. Periodiká: Bibliografický katalóg ČSSR. Martin, Matica slovenská 1986.
 
Dobrý deň, študujem v Brne. Je možné aktivovať členstvo v knižnici aj na nie slovenskom ISIC-u? A ešte jedna otázka.. Postačí na vybavenie členstva potvrdenie z polície, vydané dočasne namiesto OP? Ďakujem. Lenka
Dátum: 08.01.2015 00:29
Vážená pani Rišková, postupujem Vám odpoveď pani Kristíny Brunnerovej, vedúcej oddelenia absenčných výpožičiek.

Vážená pani Rišková,
môžete pri registrácií využiť český ISIC, ale v prípade technických problémov je potrebné dokúpiť si našu knižničnú kartu.
Potvrdenie z polície Vám stačí, ale len na prezenčné služby.
Na absenčné služby je potrebný občiansky preukaz. Ak Vám vystavia nový OP je potrebné prísť do knižnice a na na jeho základe Vám zmeníme status na absenčné služby.
Pekný deBrunnerová
 
Dobry den, chcem a opytat , ci je mozne navstivit vasu kniznicu jednorazovo, resp. som studentka doktorandskeho studia v Brne a potrebovala by som paru pramenov k mojej dizertacnej praci. Bolo by mozne prist a studovat priamo v kniznici? S pozdravom Svandova
Dátum: 05.01.2015 11:42
Vážená pani Švandová,
môžete si dať vystaviť identifikačnú kartu na dobu 7 dní. Za zálohu na identifikačnú kartu zaplatíte 6,- € a za aktiváciu identifikačnej karty 1,- €. (Kartu je potrebné do vrátiť, v pokladni Vám vrátia zálohu 6,- €) http://www.ulib.sk/sk/cennik/ Podľa Knižničného poriadku UKB identifikačná karta používateľa s platnou aktiváciou do knižničného systému na 7 dní oprávňuje na využívanie prezenčných služieb knižnice. Po uplynutí 7 dní je používateľ povinný kartu do 3 dní vrátiť a súčasne sa mu vráti záloha, ktorou ručil za identifikačnú kartu používateľa.
Knižnica bude v štandardných prevádzkových hodinách otvorená od 7. januára 2015
 
Dobry den, rada by som sa spytala, ci nie je mozne vypozicat si na sviatky ked bude kniznica zatvorena knihu, ktora je bezne dostupna len prezencne (kedze pocas 2 tyzdnov nebude mozne vyuzit sluzby prezencneho citania). Dakujem za odpoved, Kapustova
Dátum: 19.12.2014 14:50
Vážená pani Kapustová, Knižničný poriadok UKB v čl. 9 Druhy výpožičiek upravuje, ktoré dokumenty sa požičiavajú zásadne iba prezenčne http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/vypozicny-poriadok.html . Spravidla sú to povinné výtlačky, ich sprístupňovanie upravuje zákon o povinných výtlačkoch.
 
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci bude kniznica medzi sviatkami najmä 29. 30. a 31. 12. 2014 otvorena. Ak ano, je mozne ocakavat nejake obmedzenia napriklad v suvislosti s vypozicanim titulov? Dakujem S pozdravom Alexandra Urdova
Dátum: 16.12.2014 10:55
Vážená pani Urdová, knižnica bude od 24.12.2014 do 6.1.2015 zatvorená. Úpravu prevádzkových hodín nájdete na adrese http://www.ulib.sk/sk/prevadzkove-hodiny/uprava-prevadzkovych-hodin-december-januar.html .
 
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mozem zaregistrovat noveho citatela do systemu, ak za nho vyplnim informacie a prinesiem fotku na preukaz. Dakujem S pozdravom Alexandra Urdova
Dátum: 16.12.2014 13:44
Vážená pani Urdová, nie je to možné. Podľa Knižničného poriadku UKB http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/
čl. 5 je "Identifikačná karta používateľa (knižničný pas) vystavená a aktivovaná v systéme UKB na žiadosť používateľa po podpise prihlášky používateľa". Identifikačná karta používateľa je neprenosná. Ak používateľ vlastní ISIC kartu študenta, alebo vlastní čipovú kartu inej knižnice, napr. ÚK SAV alebo CVTI SR, alebo bratislavskú kartu, táto sa mu aktivuje po vyplnení a podpísaní prihlášky do knižničného systému. Ak takúto kartu nevlastní, vystaví sa mu na počkanie identifikačná čipová karta knižnice, na ktorú používateľa aj odfotia.
 
Dobry den, potrebujem ziskat informaciu z novin "Pardon - inzertný a informačný týždenník", rocnik 2005, mesiac Februar, Marec. Je mozne u Vas ziskat noviny Pardon z tohoto obdobia? Dakujem.
Dátum: 25.11.2014 14:06
Vážený pán Koštial, v našom knižničnom fonde máme titul - inzertné noviny, ktoré Vás zaujímajú. Podrobnosti som Vám napísala v ďalšej u e-mailovej správe.
 
Dobrý deň. Je možné objednať u vás elektronickú verziu scenára divadelnej hry tak, aby ste nám ju poslali na E-mail?
Dátum: 13.11.2014 14:26
Vážená pani Búryová, v našom knižničnom fonde máme dokumenty, ktoré vyšli v tlačenej podobe. Vzhľadom na autorské právo nerobíme službu o ktorú žiadate.
 
Dobry den, chcela by som sa spytat na buducnost, ci by Vas zaujimal knizny fond z Varsavy - preklad rozpravek zo slovenciny do polstiny a anglictiny. S srdecnym pozdravom, Magdalena Budkowska
Dátum: 18.11.2014 14:11
Vážená pani Budkowska, postupujem Vám odpoveď pani Silvie Uhliarovej, vedúcej oddenia doplňovania kníh.

Dobrý deň pani Budkowska.
Univerzitná knižnica v Bratislave je vedecká knižnica, ktorej knižničný fond sa špecializuje najmä na spoločenskovednú a prírodovednú produkciu. Preklady rozprávok, ktoré ponúkate tomu nezodpovedajú, ale odporúčame Vám obrátiť sa na Slovenskú národnú knižnicu v Martine www.snk.sk, ktorú získava do svojho fondu slovacikálne dokumenty alebo verejné knižnice na Slovensku.
S pozdravom
Mgr. Silvie Uhliarová
vedúca oddelenia doplňovania kníh
 
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či sa aj 7. Uhorský snem roku 1715 konal v priestoroch univerzitnej knižnice. Ďakujem veľmi pekne S pozdravom Alfréd Lincke
Dátum: 05.11.2014 17:13
Budova Univerzitnej knižnice v Bratislave sídli v paláci Uhorskej kráľovskej komory, ktorý bol postavený v rokoch 1753-1756. Uhorský snem sídlil v paláci v rokoch 1802-1848.
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 24.02.2014 14:29  Tlačiť Hore

Detailyx