Dnes je Štvrtok 21.08.2014, meniny má Jana

VELKOSŤ PÍSMA A A A

Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť o odpoveď na nasledovnú otázku ak by som chcel prefotiť všetky čísla kultúrneho dvojtýždenníka PANORÁMA bolo by to možné a koľko by som za túto akciu zaplatil ? Veľmi pekne Vám ďakujem a ostávam S úctou
Dátum: 23.07.2014 14:49
Vážený pán Rievaj, v katalógu som našla viacej titulovperiodík s názvom Panoráma. Mohli by ste prosím upresniť Vašu požiadavku? Napr. roky vydania, alebo niektoré z vydavateľských údajov.
 
Pekný deň, hľadám preklad Belovych Notícií, ale nemám úspech. Viete mi poradiť, ide mi hlavne o Nitriansku časť. Sabo
Dátum: 24.06.2014 16:24
Dobrý deň, posielam Vám odpoveď Dr. Kláry Mészárosovej, vedúcej kabinetu rukopisov, starých a vzácnych tlačí.

Z Belových Notitií nateraz vyšli čiastočné preklady o Bratislave, Sv. Jure a Turčianskej župy. Vyšli texty, ktoré pôvodne ostali v rukopise, teda neboli v 18. storočí vytlačené, a to stolice: Orava, Trenčín, Zemplín, Uh a objavili sa aj krátke príležitostné preklady z jeho tvorby, ale preklad Nitrianskej stolice nepoznám.
Viem, že toho času pracuje kolektív na preklade Notitií, ale nemám informácie, že v akom poradí a v akom rozsahu prekladajú jednotlivé zväzky. Žiaľ, nemám bližšie informácie ani o stave prác. Ak idú podľa pôvodného poradia zväzkov, tak Nitrianska stolica je až v štvrtom zväzku, teda mala by byť až na konci, ale zdôrazňujem, že nemám aktuálne informácie o stave projektu.
Samozrejme, čitatelia majú v Kabinete rukopisov, starých a vzácnych tlačí k dispozícií originál, ktorý môžu študovať v pôvodnom latinskom jazyku.

PhDr. Klára Mészárosová
Kabinet rukopisov, starých a vzácnych tlačí
Univerzitná knižnica Bratislava
 
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či v ponuke máte aj túto knihu : CAVENDISH Richard, Svet duchu a nadpřirozena - Od kontinentu ke kontinentu, cesta za okultními, nevysvětlitelnými a záhadnými jevy z celého světa. Vydavateľstvo Knižný klub, myslím z roku 1997 alebo 1995. Prípadne mi prosím poraďte, kde tú knihu môžem nájsť. Veľmi budem vďačná za odpoveď.
Dátum: 24.06.2014 15:29
Dobrý deň, naša knižnica nemá tento titul vo svojom fonde. Nenašla som záznam ani v súbornom katalógu - v slovenskej knižnici. Bibliografický záznam z Národní knihovny ČR som Vám priamo poslala z knižničného systému Aleph.
Obráťte sa na oddelenie medziknižničnej výpožičnej služby, kde preveria, či titul nemá ešte niektorá knižnica mimo súborného katalógu - slovenská knižnica, alebo Vám titul požičajú z Českej republiky za poplatok.
 
Dobrý deň, som na tejto stránke prvý krát v snahe vyhľadať niektoré sci-fi / fantasy tituly, ktoré vyšli zrejme len v českom (slovenskom zatiaľ nie) preklade. Jedná sa napríklad o Ender's Game (Orson Scott Card), Interview with the Vampire (Anne Rice) a iné. Nakoľko som žiadny zo spomínaných titulov nenašiel, zaujímalo by ma či máte tieto knihy v knižnici a ak nie, či existuje nejaká možnosť ako sa k týmto knižným titulom dostať tu v Bratislave. Vopred ďakuejem za odpoveď.
Dátum: 12.06.2014 21:35
Dobrý deň, od autora Card máme 1 titul v angličtine a od autorky A. Rice 1 titul v španielčine. Preklady z angličtiny vyšli v češtine a má v knižničnom fonde napr. aj Mestská knižnica
 
Dobry den, objednal som si cez listkovy katalog periodik vybrane tituly dnes rano ale prist do kniznice mozem az na druhy den. Chcem sa spytat ako dlho su dostupne pre vypozicku, resp po akom dlhom case po nevyzdvihnuti sa vracaju naspat do skladu?
Dátum: 21.05.2014 17:12
Dobrý deň, podľa Knižničného poriadku UKB http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/vypozicny-poriadok.html je používateľ povinný prevziať si objednaný dokument osobne do šiestich kalendárnych dní.
V prípade, že v tomto termíne nebudete môcť z vážnych dôvodov prísť študovať objednané dokumenty, môžete požiadať o predĺženie tejto výpožičnej lehoty mailom - viazper@ulib.sk, alebo telefonicky tel. 02 20466354
Objednané periodiká budete mať pripravené na 2. poschodí pri pulte viazané periodiká.
 
dobry den, potrebovala by som casopis RAK, Ročník VI - 2001, da sa nejako objednat, hoci aj prezencne? ako zistim, ci je v kniznici? velmi sa nevzynam vo vyhladavani casopisov. dakujem
Dátum: 30.04.2014 15:19
Dobrý deň, titul máme v našom knižničnom fonde. Od 10. ročníka (2005) sa dá objednať prostredníctvom elektronického katalógu
https://ukb.kis3g.sk/cgi-bin/gw/chameleon, na hornej lište kliknete na indexy a v kategórii vyhľadáte názov časopisu/periodika.
Ročník 6 časopisu RAK nie je ešte elektronicky spracovaný, vyhľadáte si ho a objednáte pomocou naskenovaného lístkového katalógu periodlkhttp://listky.ulib.sk/periodika/ .
 
Dobrý deň, chcela by som si spraviť predregistráciu cez internet... po vyplnení mi na stránke skočí error... viete mi prosím povedať, kedy bude tento problém vyriešený? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Lea Kučerová
Dátum: 11.04.2014 11:42
Dobrý deň,
platnosť Vašej registrácie skončila minulý rok. Ešte stále ste zaevidovaná v našej databáze a preto si nemôžete vytvoriť predregistráciu.
Ak si máte záujem objednať dokumenty z Katalógu UKB, je možné predĺžiť Vám platnosť Vašej registrácie na niekoľko dní, čo Vám umožní zadať si žiadanky. Následne, keď si prídete vyzdvihnúť objednané dokumenty,predĺžite si platnosť Vašej registrácie a uhradíte s tým spojený poplatok.
V prípade ďalších otázok ma kontaktujte.
Veronika Gyalogová
Odbor knižnično-informačných systémov
 
Prosím potreboval by som mesačník časopisu BRATISLAVSKÉ LISTY ročník 1999 od šéfredaktora Rudolfa Lesňáka. Ďakujem
Dátum: 11.04.2014 11:09
Dobrý deň, Bratislavské listy, signatúra 26.B.2544 vychádzali do roku 1993, po roku 1994 až do roku 2001 pokračoval titul s názvom Listy: časopis pre dialóg medzi teológiou, filozofiou a politikou s rôznymi vydavateľmi, signatúra 26.D.10726 (od roku 1998), alebo 26.B.5592 (ročníky 1994-1997).
Tituly máme v našom knižničnom fonde. Môžete si ich objednať na prezenčné štúdium.
 
Nedal by sa do nevyužitého priestoru , vedľa vchodových dverí, vedľa schodiska do šatne umiestniť stojan na bicykle? Myslím , že by to veľa bikerov, ktorí nevyužívajú MHD uvítalo. Ivan
Dátum: 01.04.2014 14:38
Dobrý deň, Váš podnet som postúpila riaditeľovi úseku knižničných činností a vedúcemu odboru prevádzky, ktorí Vám napíšu vyjadrenie knižnice.
 
Dobrý deň, chcem sa spýtať či sú v knižnici nejaké počítače, ktoré sa dajú využívať na prácu, alebo či si musím priniesť vlastný notebook. Ďakujem.
Dátum: 20.03.2014 16:45
Dobrý deň, v študovni elektronických dokumentov, 1. poschodie, vstup do knižnice z Ventúrskej ulice je našim použíivateľom k dispozícii aj Office 2007. Môžete používať aj vlastný notebook, v knižnici je wifi,
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 24.02.2014 14:29  Tlačiť Hore

Detailyx